Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wiesz samym dotykiem to raczej ciężko ,tym bardziej ze Dunlopy swoje już przeżyły , ale czuć miękkość gumy ,no i są ciche ,maja dobrą przyczepność, a takie zazwyczaj są miękkie ( przynajmniej taka mam wiedzę ) i dość szybko się zużywają
    Sebastian
    Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
    Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
    Była Black ELEGANCE by sebastian7905
    Wczasy nad morzem - klik

    Komentarz


    • Jakie polecacie opony 225/ 45 R17. Cena około 300 za szt.

      Komentarz


      • Tu masz świeży o g r o m n y test tego rozmiaru.

        2019 Summer 53 Tyre Braking Shootout - Tyre reviews and ratings

        Komentarz


        • Testy testami ale wolę opinie użytkowników

          Komentarz


          • Opinia użytkownika to zwykle jest taka, że co by nie kupił, to jest sztos. Ja wolę odwrotnie.

            Komentarz


            • Jak się zapatrujecie na kupno nowych starszych opon? Dzwoniłem do znajomego celem uzyskania ceny za chinczyki w rozmiarze 215/35/18 i zaproponowal mi tez Hankook'i z 2015r nowe za 210 zł/szt gdzie rocznik 2018 kosztuje ok. 430 zł/szt

              Komentarz


              • Słabo. Kupuje się taki rozmiar, na jaki cię stać. A nie chińczyki i do tego stare. Poszukaj jeszcze w opcji używane i po gwoździu, to jedziesz do 50 zł/szt.

                2015 to już nie ma prawa być sprzedana jako nowa w roku 2019.

                Komentarz


                • Czy ja piszę że szukam uzywanych za 50 zł?
                  Nowe typu goodride czy sunny itd kosztują w granicach 800 zł reszta razy dwa.

                  Komentarz


                  • Jeśli tak skupiasz się na cenie, to cię na opony w tym rozmiarze nie stać. Nowe, świeże szesnastki premium kosztują 250.

                    Komentarz


                    • A czy jeżeli kogoś nie stać na opony premium to znaczy że jest gorszy bo jakoś tak wnioskuje. Bo to chyba nie jest temat do tego czy kogoś stać czy nie.
                      stać mnie na modzenie O1 ale nie stać mnie na O3 np. Nie widzę sensu kupowania opon marki premium za 3-4 tyś skoro Octavka w miesiącu robi może z 200km i to tylko po mieście
                      Pytanie zostało zadane konkretnie a pisanie czy stać/nie stać na opony premium to już poza konkursem

                      Komentarz


                      • Moja konkretna odpowiedź zainspirowana jest tym, że zaraz po zmianie felg na większe pojawia się automatyczny argument zbyt wysokiej ceny dobrych opon. I ktoś, kto wcześniej kupował dobre, teraz tłumaczy, że już nie kupi, bo drogo. To po co zmieniał rozmiar? Zmiany trzeba planować także portfelem. Codziennie przechodzę koło e60 550i na dwudziestkach chińczykach. Gdzie tu rozsądek?

                        PS Czy "tyś" to "tyśąc"?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                          Jakie polecacie opony 225/ 45 R17. Cena około 300 za szt.
                          W tej chwili taki hit to Debica/Sava UHP2 za 220, potem długo nic, Nokian Wetproff ~300 i najlepszy GY F1A5 ~350

                          Seria 188KM/270Nm na 95RON

                          Komentarz


                          • .
                            Tyś to tysiąc. Ogolnie co do opon przy dosyć mocnym obniżeniu to trochę inna bajka. Decydując się na naleśnika na kole musisz być świadomy że będzie twardo trzeba omijać dziury i że nie jest to typowy zapierdzielacz a raczej auto do powolnego przemieszczania sie miejscami. Jest sporo ludzi, którzy do mega dobrej felgi za 5-6 tysięcy zł kupują tanie opony bo od naciagow np opona może się deformowac jeszcze na negatywie sciera się jak byś nie miał zbieżności dlatego jest jak jest

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                              ​​​ w rozmiarze 215/35/18
                              A nie za małe te kółka o parę cm? Na pewno dużo taniej byłoby 225/40R18, balon?

                              Ja mam w corsie 225/35R18 ale tam wraz z silnikiem, zawieszeniem używam po to żeby choinkę wunder daun stawiać poziomo na lusterku. Niestety csc5 kosztowało 550 a schodzi w oczach.
                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis

                                A nie za małe te kółka o parę cm? Na pewno dużo taniej byłoby 225/40R18, balon?

                                Ja mam w corsie 225/35R18 ale tam wraz z silnikiem, zawieszeniem używam po to żeby choinkę wunder daun stawiać poziomo na lusterku. Niestety csc5 kosztowało 550 a schodzi w oczach.
                                Nie za małe? Nie rozumiem. Miałem 225/40/18 ale chce zejść niżej

                                Komentarz


                                • Małe tzn średnica koła mniejsza o 3 cm
                                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                  Komentarz


                                  • Continental ContiPremiumContact 5 195/65 R15 91 H - 18 tys. km na osi przedniej; świetnie mi się na tych gumach jeżdzi, stąd też teraz dokupiona druga para i Octa będzie od tego sezonu na 4 takich samych kapciach (pomijając zużycie).

                                    Przy okazji różnica stanu bieżnika między nową oponą a taką po wspomianym przebiegu:

                                    IMG_20190308_134313.jpgIMG_20190308_134307.jpgIMG_20190308_134356.jpgIMG_20190308_134336.jpg
                                    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                                      Tyś to tysiąc.
                                      Tysiąc to "tys.", a nie "tyś".

                                      Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                                      Decydując się na naleśnika na kole musisz być świadomy że będzie twardo trzeba omijać dziury i że nie jest to typowy zapierdzielacz a raczej auto do powolnego przemieszczania sie miejscami.
                                      I jaki jest sens posiadania takiego auta nie do jazdy i inwestowania w nie fury kasy?

                                      Komentarz


                                      • Jakie polecacie opony 225/ 45 R17. Cena około 300 za szt.
                                        Fulda SportControl

                                        Tysiąc to "tys.", a nie "tyś".
                                        Mnie też niemożebnie drażni to powszechne tyś-tyśowanie...

                                        A co do większych rozmiarów, to bardzo indywidualne podejście. Skodę zostawiłem na balonach 195/65 R15. A główne auto miałem poprzednie na 245/40 R19 (lato i zima) i było zaskakująco dobrze, choć oczywiście w niektórych miejscach trzeba jechać z głową. Nowe mam na letnich 245/35 R20 sportowych i jest doskonale, nie mogę doczekać się wiosennej zmiany. Największym błędem było wejście w zimowe 235/45 R18, bo traci na własnościach jezdnych i na wyglądzie... Ale 19" nie było w ofercie producenta. Tak więc duże średnice i niskie profile też mają swoje zalety i swoich zwolenników.

                                        M.
                                        666 4U

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis

                                          Tysiąc to "tys.", a nie "tyś".



                                          I jaki jest sens posiadania takiego auta nie do jazdy i inwestowania w nie fury kasy?
                                          Jeżeli chodzi o auto nie do jazdy to jesteś w błędzie, to że jedziesz wolniej bo bardziej uwazasz itd to chyba tylko na plus. Tym bardziej jeden lubi kupić nowe O3 i trzepac bo kupi parasolke z logiem skody a drugi bedzie powoli rzezbil to co ma w miarę możliwości.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
                                            Continental ContiPremiumContact 5
                                            miałem w O I i teraz mam w O III - dobre opony.
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Wiosna co raz bliżej, więc pora na zmianę opon. Czy ktoś z was użytkuje opony Michelin Prymacy 4? Czy warto inwestować w te opony? Wasze sugestie, wrażenia z jazdy mile widziane.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez grzesz4 Zobacz wpis
                                                Wiosna co raz bliżej, więc pora na zmianę opon. Czy ktoś z was użytkuje opony Michelin Prymacy 4? Czy warto inwestować w te opony? Wasze sugestie, wrażenia z jazdy mile widziane.
                                                Przejezdzilem na nich dwa sezony. Mialem je w focusie III 120KM w rozmiarze 205/55/16 i w kazdym warunkach sprawdzaly sie rewelacyjnie. Czy sucho, czy ulewa, czy gwaltowne hamowanie - ani razu nie mialem na nich sytuacji awaryjnej. Takze ja je polecam w 100%

                                                Komentarz


                                                • Czy widzicie korelację pomiędzy indeksem prędkości a twardością opony ?
                                                  Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                                  Komentarz


                                                  • Jeździł ktoś na oponach Nankang?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X